Drukarnie całodobowe

Nieraz zdarzyło się, że zapomniałeś czegoś wydrukować i przypomniałeś sobie o tym dopiero późnym wieczorem? Kiedyś szansa na wydrukowanie dokumentu lub notatek jeszcze tego samego dnia była minimalna, wręcz niemożliwa. Teraz jednak ten problem nieco odchodzi w przeszłość.
Drukarnie całodobowe to nowość na polskim rynku, nikt bowiem nie wpadł na to, by otwierać taki rodzaj firmy na dwadzieścia cztery godziny. Ma to bowiem swoje konsekwencje. Jednak kto nie ryzykuje ten nie zarabia.
Na pewno wiążę się to z większymi kosztami jeżeli chodzi o prąd. Drukarnia taka będzie musiała zatrudniać więcej osób, gdyż praca w niej będzie musiała odbywać się zmianowo. Koszt takiego przedsięwzięcia może nie być opłacalny, wkład jaki zostanie w to włożony może się nie zwrócić.
Warto więc pomyśleć gdzie najlepiej umiejscowić drukarnie całodobową. Takim miejscem mogłyby być ośrodki studenckie. Całodobowa drukarnia na miasteczku akademickim czy też blisko kampusu mogłaby niejednokrotnie uratować życie. Można także pomyśleć nad zwiększeniem cen w godzinach od dwudziestej drugiej do szóstej rano. Zwłaszcza druk i ksero w tych porach wydaje się być towarem najbardziej pożądanym. Można także pomyśleć nad minimalizowaniem strat, zatrudnianiem mniejszej ilości osób nocą i używanie tylko części sprzętu. Spowoduje to na pewno mniejsze koszty w użytkowaniu.
To wszystko powinno sprawić, iż drukarnie całodobowe powinny nie przynosić strat, a zyski.

Dodaj komentarz