Sitodruk

Sitodruk to niezwykle ciekawa technika drukowania na odzieży. Cieszy się ona coraz większą popularnością i coraz więcej zakładów poligraficznych stawia na tę metodę, aby zarabiać na, między innymi, nadrukach na koszulkach i innych tworzywach.
Jak wygląda sam proces tworzenia sitodrukiem? Wszystko zaczyna się od grafika, który tworzy unikatowy projekt, najlepiej w programie o grafice wektorowej. Następnie niezwykle ważną rolę odgrywają specjalne sita, które są przygotowywane poprzez powlekanie ich emulsją oraz naświetlaniem ich specjalną kliszą z filtrem ultrafioletowym. Odpowiednie warstwy zostają utwardzone i stają się gotowe do pracy.
Gdy gotowe są już wszystkie matryce można rozpocząć proces druku, polegający na przepuszczeniu farby przez nieutrwalone fragmenty sita. Wszystko następnie zostaje przyciśnięte i sprasowane. Aby druk na koszulce lub czapeczce został odpowiednio utrwalony, dochodzi do procesu podgrzania materiału, aby ten zachował jak najdłuższą trwałość.
Sitodruk to jedna z wielu nowoczesnych technik drukarskich, obecnie coraz ciekawszą metodą jest też druk offsetowy oraz termo nadruki. Firmy, specjalizujące się w tej branży mogą osiągać naprawdę dobre wyniki. Warto o tym pamiętać zakładając własny biznes związany z zakładami poligraficznymi. Drukarnie już teraz działają niezwykle kreatywnie i są w stanie udowodnić, iż nie są zwykłymi przedsiębiorstwami powielającymi.

Dodaj komentarz